800px-Kraków_-_Collegium_Maius_-_Dziedziniec_01W dniach 07. 07. – 09. 07. 2017 roku odbędzie się w Krakowie kolejna edycja szkolenia z Racjonalnej Terapii Zachowania (poziom I – podstawowy)

CO TO JEST RACJONALNA TERAPIA ZACHOWANIA?
Racjonalna Terapia Zachowania (RTZ) jest to spójny i wszechstronny system psychologiczny oparty na nowoczesnej teorii uczenia się oraz neurofizjologii. Metoda należy do nurtu poznawczo – behawioralnego, a jego twórcą jest znany psychiatra amerykański Dr Maxie C. Maultsby, Jr., były współpracownik Alberta Ellisa, Josepha Wolpe oraz Arnolda Lazarusa. Jest on autorem i współautorem kilkuset artykułów i sześciu książek przetłumaczonych na wiele języków (w tym też na polski).

RTZ wykorzystywana jest często w biznesie i coachingu, poradnictwie a także terapii i pomocy psychologicznej. Istotną rolę odgrywają w programie takie zagadnienia jak: ABCD emocji, zasady semantyki, zmiana nawyków poznawczo-emocjonalnych oraz zasady racjonalnego myślenia.

Na szkolenie zapraszam szczególnie terapeutów, trenerów, coachów, lekarzy, psychologów, pedagogów i pracowników służby zdrowia, jak również wszystkich zainteresowanych naturą ludzką i doskonaleniem siebie.

RTZ poprzez techniki samopomocy uczy jak radzić sobie z codziennymi kłopotami i stresem. Pomaga też radzić sobie z trudnymi problemami osobistymi i rodzinnymi jak: uzależnienia, depresja, stany lękowe, natręctwa, problemy małżeńskie i seksualne, poważna choroba (np. nowotwór złośliwy, AIDS) czy strata bliskiej osoby. Stosując metodę można samodzielnie stawiać sobie zdrowe cele i je osiągać oraz zapobiegać nawrotowi problemu.

W trakcie warsztatów uczestnik:

  • zdobędzie wiedzę dotyczącą wpływu przekonań na powstawanie emocji i reagowanie nimi adekwatnie do sytuacji
  • pozna  zasady zdrowej semantyki
  • zdobędzie praktyczne umiejętności umożliwiające zastosowanie technik RTZ
  • zdobędzie umiejętność rozpoznawania i zmiany swoich stanów emocjonalnych
  • nauczy się jak w skuteczny sposób kontrolować stres i złość, oraz uświadomi sobie jak efektywniej komunikować się ze sobą i z innymi ludźmi
  • zdobędzie umiejętność odróżniania pozytywnego myślenia od zdrowego myślenia oraz przekonań od faktów
  • zdobędzie wiedzę w jaki sposób budować relacje oparte na zaufaniu i wiarygodności

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

http://www.ipri.com.pl/racjonalnaterapiazachowania.html